Немає дому

З кожним днем історії про бої за Гостомель, евакуацію під обстріли з Ірпеня чи різанину в Бучі нагадують страшний сон, про який хочеться забути. Проте це реальність, у якій ми живемо і яку мусимо пам’ятати.

Війна Росії проти України почалась ще в 2014 році з окупації Криму та частин Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року російські війська перейшли у повномасштабний наступ. Підрахувати точну кількість жертв серед мирних мешканців наразі неможливо.

Понад 10 мільйонів українців залишили свої домівки. Не всі з них зараз мають, куди повертатись.

Цей проєкт показує, як виглядають українські міста після нападу Росії: після звільнення з окупації, внаслідок обстрілів та авіаударів. Як затишні вулиці заповнились розтрощеними будівлями, спаленою технікою та похованнями загиблих.

Україна воює за спокій та безпеку для своїх домівок. Ми ніколи не забудемо наших спалених вулиць, але ми повернемо у них мир та життя. Ми відбудуємо кожне місто і кожен будинок. Разом.

Лиман. Як живе місто в 15 кілометрах від лінії фронту
Фоторепортажі
Макс Чорний

Лиман. Як живе місто в 15 кілометрах від лінії фронту

Це прифронтове місто на півночі Донецької області регулярно обстрілюють росіяни. Розруха тут розростається в геометричній прогресії. Ворог стоїть так близько, що теплими весняними вечорами відчутно його подих.

Читати далі
Дольче віта 14:22
Репортажі
Макс Чорний

Дольче віта 14:22

Олена з Сергієм переїхали до Дружківки взимку 2023-го. Стабільність, яку давало їм власне господарство, змінилась виживанням. І тепер все що є в цих людей — цей орендований рай. І пасіка з найсмачнішим гречаним медом.

Читати далі
Несподіване відчуття дива: хто повертає Донеччині дахи і стіни
Репортажі
Макс Чорний

Несподіване відчуття дива: хто повертає Донеччині дахи і стіни

Ми побували з волонтерами Схід SOS на відбудові у Дружківці і розповідаємо історії місцевих жителів, яким відновили зруйновані будинки.

Читати далі